
Staigmena gyventi
Labas, aš esu Paulius Rakštikas, knygos "Staigmena gyventi" autorius
Labas, aš esu Paulius Rakštikas, knygos "Staigmena gyventi" autorius
2019-ųjų kovo 15 dieną įvyko pirmasis viešas knygos pristatymas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje – Valio!
Dieną praleisti kiek kitaip nei įprasta kasdien: sulėtinant tempą, atsigręžiant į savo vidų, pastebint kiek ten daug drumzlių sukyla, kai užsisukame kasdieninėje rutinoje.
Žodžiai mindfulness ir meditacija nuo senų laikų yra naudojami įvairiuose kontekstuose, o šis žodžio universalumas ir yra daugybės neteisingai suprantamų žinučių priežastis.
Psichologijoje mindfulness gali būti aiškinamas trejopai: 1) kaip praktika, meditacija ar procesas 2) kaip žmogaus bruožas, ypatybė, praktikų rezultatas 3) kaip būsena arba gyvenimo būdas
Dėmesingumo meditacijų metu mes nebandome išstumti, paneigti ar užslopinti savo minčių. Mes tiesiog leidžiame joms ateiti, keistis ir išeiti.
Jei magnolija buvo pasodinta vienos šventyklos kieme anksčiau nei kituose, ar tai reiškia, kad magnolijos žiedai priklauso pirmajai šventyklai?
Iš senųjų raštų galime daryti prielaidas, kad žodis tikrai susijęs su išminties siekiu, naudojant savo fizinę ir psichinę patirtį, pasitelkiant kūną, emocijas, jutimus ir mintis.
Mes ne tik tiesiog gyvename kažkokiame mistiniame realiame pasaulyje, mes gyvename tokiame pasaulyje, kokį jį matome, konstruojame ir interpretuojame (Hayes, 1999).
Nepraeis nė savaitė, kai tapsite ,,ultra'' dėmesingu jogu! Bet tada pradėjo kilti sunkumai... skausmai, niežėjimai, mintys, emocijos, mieguistumas... Kas galėtų pagalvoti, kad sėdėti yra taip sudėtinga?!
Dėmesingas įsisąmoninimas nėra kažkokia antgamtiška ,,super'' galia, kurią įgyja išrinktieji Zen vienuoliai. Tai įgimtas žmogaus gebėjimas būti dabartyje, suvokti, kur esame, ką darome bei perdėtai nereaguoti į savo patirtis.