
Dėmesingas įsisąmoninimas vonioje
Kasdieninį maudymąsi duše ar vonioje galime paversti dėmesingumo praktika. Uždarome vonios duris, paliekame už jų įprastus išorės dirgiklius, liekame vieni. Nors tai ir neilgas laikas, jis gali tapti puikia galimybe stebėti savo įprastus mąstymo dėsningumus. Jeigu tik norite išmokti dėmesingo įsisąmoninimo, tai vonia yra ideali tam vieta.
Prieš eidami į vonią visus mobiliuosius prietaisus palikime toliau už durų, kad būdami vonioje jų negirdėtume.
Pasiruoškime rankšluostį ir kitas prausimosi priemones. Su visais daiktais ir savimi elkimės rūpestingai. Nusirenginėdami kiekvieną aprangos detalę įvardinkime ir rūpestingai bei dėmesingai drabužius padėkime ar pakabinkime.
Leiskime iškilti minčiai, kad prausime save dėl kūno ir proto sveikatos.
Kai pasuksime čiaupą, išgirskime srovenančio vandens garsą. Pastebėkime, kaip jis veikia mūsų kūno pojūčius, kvėpavimą, mūsų mintis ir jausmus.
Pastebėkime tekantį vandenį. Jo spalvą, atspindžius…
Pajuskime pirmą vandens srovę, nubėgančią kūnu, pirmus vandens lašus ant savo kūno. Leiskime sau akimirką įsisąmoninti, kad turime bėgantį šiltą ir šaltą vandenį. Kad turime galimybę rinktis, kokios šilumos vandeniu šiandien prausimės. Padarykime pauzę ir leiskime atsirasti dėkingumui už vandenį, už galimybę rinktis, už patogumą…
Pastebėkime vonioje sklindančius kvapus: atidarius dušo želės ar šampūno buteliuką, muiluojant kūną…
Pastebėkime, kur dabar klajoja mintys – praeityje ar ateities planuose. Kokios tos mintys?
Nuprauskime kūną sau neįprastu būdu. Jeigu pradėdavome prastis nuo kojų, šį kartą pradėkime nuo nugaros. Kitą dieną pradėkime nuo pilvo. Pabandykime kiekvieną kartą praustis nuo vis skirtingos vietos. Stebėkime, kaip elgiasi mūsų kūnas.
Atkreipkime dėmesį į pojūčius muiluojant kūną, plaunant jįs vandens srove – silpnesne ir stipresne. Pastebėkite, kaip pokyčiai veikia visą kūną.
Maudymosi trukmė visai nesvarbi. Visa tai gali būti atlikta tiek greitai, tiek lėtai.
Kai išlipsite/išeisite iš vonios/dušo su rūpestingumu rankšluosčiu nušluostykite ant odos paviršiaus likusį vandenį.
Kai pabaigsite, palikite vonią tokią, kokią radote. Parenkite ją kitam žmogui, net jeigu( arba ypač) tas kitas žmogus esate jūs pats.
Nuotraukos autorius: Aleksandras Gužauskas, www.fotoplunksna.lt