Mindfulness kognityvinės terapijos išplėstinė programa (MBCT+) Vilnius

Mindfulness kognityvinės terapijos išplėstinė programa (MBCT+) Vilnius
Raugyklos g. 11-1, Vilnius
Registracija:
Kaina: 199-299 €

Apie mokymus

Depresijos gydymo centre reguliariai vyksta išplėstinė dėmesingu įsisąmoninimu (angl. mindfulness) grįsta kognityvinės terapijos programa (mindfulness-based cognitive therapy, MBCT). Tai šiuolaikinės psichologijos moksliniais tyrimais pagrįsta, visame pasaulyje populiari ir efektyvi mindfulness ir kognityvinės psichoterapijos programa, skirta žmonėms patyrusiems depresiją, nerimą bei kitus psichologinius ir psichiatrinius sutrikimus. 

 

Ši programa - tai dviejų esminių mokymų integracija. Tai amerikiečių medicinos profesoriaus Jon Kabat-Zinn streso valdymo programa, į kurią profesoriai Zindel Segal, Mark Williams ir John Teasdale įvedė esminius kognityvinės psichoterapijos elementus, taip sukurdami specifiškesnę programą, skirtą psichologinių ir psichiatrinių sutrikimų (ypač depresijos) gydymui ir prevencijai. 

 

Užsiėmimus organizuojame nedidelėmis uždaromis grupėmis po 8-10 dalyvių. Programą sudaro 8 kassavaitiniai 2-jų su puse valandų trukmės vakariniai susitikimai Vilniuje (Raugyklos g. 11-1). Taip pat labai svarbi šios programos dalis yra 8 valandų atsiskyrimo - praktikų diena. Ją organizuojame gamtoje ir tyloje, jaukioje vietoje atokiau nuo miesto ir kasdienių minčių šurmulio su būriu bendraminčių.

 

Ne mažiau svarbi programos dalis yra namų darbai, nes dalyviai kassavaitinių susitikimų metu gauna ne tik koncentruotą teoriją, bet ir aiškius, struktūruotus namų darbus, kurie padeda suprasti praktikų naudą ir gauti asmeniškai svarbius atsakymus.

 

Šią programą veda dr Akvilė Daniūnaitė, psichologė-psichoterapeutė ir sertifikuota dėmesingo įsisąmoninimo mokytoja.

 

Tikslas

Šių praktinių – patyriminių mokymų ciklas skirtas žmonėms, norintiems atrasti naujų būdų gyventi su psichologiniais ir psichiatriniaisi sutrikimais, patiriamu  stresu, skausmu ir nemaloniais pojūčiais bei išmokti naujų mąstymo bei elgesio modelių, kurie padėtų sveikti bei užkirstų kelią galimiems problemos pasikartojimams ateityje (prevencija). Šioje programoje įgyti įgūdžiai gali padėti nusiraminti, atgauti vidinę ramybę, labiau gebėti reflektuoti savo mintis ir įgyti psichologinio lankstumo bei atsparumo. .

 

Nauda

Du mėnesiai reguliarių susitikimų, apjungiant svarbią teoriją, labai įvairias praktikas, namų darbus bei grįžtamąjį ryšį yra stiprus įrankis siekiant prasmingų pokyčių. Dalyviai gaus svarbios teorijos konspektus kiekvieno užsiėmimo metu, taip pat meditacijų garso įrašus savarankiškam praktikavimui namuose (ypač naudinga praleidus kažkurį užsiėmimą).

 

Papildoma nauda

Net ir suvokiant naudą, kartais sunku rasti laiko sau. Dėl šios priežasties programą vadiname išplėstine ir dalyviams suteikiame papildomą nemokamą galimybę lankyti vedamas meditacijas kitu laiku (iki 4-ių papildomų susitikimų per visą programos laiką). Papildomų meditacijų tvarkaraštis skelbiamas pirmo grupės susitikimo metu, jas penktadieniais, skirtingu laiku ves dr Akvilė Daniūnaitė ir Paulius Rakštikas. 

 

Susitikimų tvarkaraštis

Kita grupė numatoma 2020m. rugsėjo mėnesio pabaigoje.

 

Investicija į save

Standartinė kaina - 299 € - rezervuojant vietą likus mažiau nei 20 dienų iki pradžios

Ankstyva registracija 249 € - rezervuojant vietą likus 20 ir daugiau dienų iki užsiėmimų pradžios

Kaina su nuolaida* 199

*Studentams, senjorams, neįgaliesiems, daugiavaikių šeimų tėvams arba vienišoms mamoms/tėvams auginantiems vaikus

 

Į kainą įeina:

  • Įvadinė konsultacija
  • 8 susitikimai, kurių kiekvienas trunka 2-2.5 valandos

  • 8 valandų praktikų diena gamtoje

  • 4 papildomi (palaikantys) susitikimai meditacijai grupės laikotarpiu, kurių trukmė 1 valanda

  • Užsiėmimų medžiaga, meditacijų garso įrašai

  • Kava, arbata užsiėmimų metu

 

Mokėjimo sąlygos

Į programos kaina taip pat įskaičiuota individuali įvadinė konsultacija dėl dalyvavimo grupėje, kuri būtina norint dalyvauti grupėje. Šios konsultacijos metu sužinosite daugiau apie programą, aptarsime Jūsų lūkesčius bei problemas ir tai, kaip ši programa galėtų Jums padėti. Šios konsultacijos trukmė 50 min. Jos laikas bei bendravimo būdas (gyvai, online ar telefonu) bus derinamas individualiai. 

Už įvadinę konsultaciją mokama 40 eur. Po konsultacijos vietai kurse rezervuoti mokama visa likusi kurso kaina (įvadinės konsultacijos mokestis išskaičiuojamas iš šios sumos). 

Taip pat nepamirškite, kad šiuos mokymus gali apmokėti jūsų draudimo bendrovė, jei tai atitinka jų nuostatus.

 

Registracija

Registracija ir platesnė informacija el. paštu: akvile@pauze.lt

 

Renginio vieta

Raugyklos g. 11-1, Vilnius

Mokymus veda

Dr. Akvilė Daniūnaitė
Dr. Akvilė Daniūnaitė
Psichologė-psichoterapeutė, mindfulness mokytoja, ,,Pauzės" redaktorė
Vilnius
El. paštas: akvile@pauze.lt

Apie mane
Aš esu žmogus, gyvenime ieškantis tikrumo, gilaus ryšio su aplinkiniais  ir nuotykio (!). Manau, kad būtent šios savybės mane ir atvedė į šį gyvenimo tašką, kuriame galiu vadintis psichologe-psichoterapeute, mindfulness mokytoja ir  prie savo vardo prisirašyti dr. (o po to aiškintis, kodėl vis dėlto negaliu išrašyti receptų!). Bet tai - tik  vizitinė kortelė, būdas prisistatyti. Man svarbiausia mano buvimo ir darbo esmė - susitikti su kitu žmogumi tikrai, nuoširdžiai ir giliai, suprasti, pažinti ir, jei galiu, prašančiam padėti. Mindfulness pirma atradau kaip psichoterapinę techniką, kaip pagalbos įrankį savo klientams, o vėliau, po ilgo vidinio integracinio proceso, ir kaip būdą būti pačiai. Mindfulness man padeda tiek aiškiau matyti psichoterapijoje, tiek stipriau patirti gyvenimo nuotykį.

Kas man yra pauzė?
Visų pirma - tai nuostabi dovana man ir sau. Dovana man, nes kai kurios pauzės mane tiesiog ištinka, jas padovanoja pats gyvenimas. Tai akimirkos ar laikotarpiai, kai galiu (o kartais ir esu priversta) sustoti ir įsiklausyti, susimąstyti ir pajusti, kas iš tiesų vyksta manyje ir aplinkoje. Dovana sau, nes tai yra mano kasdieninis pasirinkimas, kad ir labai trumputis, stabtelėti ir patirti gyenimą giliau. Pauzė man asocijuojasi su puodeliu šaltalankių arbatos, ateinančio pavasario kvapu, rytiniu išėjimu į balkoną pasisveikinti su gamtos elementais, lietaus lašų barbenimu į langą, prieš akis atsiveriančiu plačiu horizontu ir lengvu energijos pulsavimu delnuose. Pauzė man - tai galimybė visa savo esybe patirti vidinį bei išorinį gyvenimą.